Ketvirtoji (paskutinė) darbo su jaunimu projekto „Sveikas Protas“ stovykla!

Spalio mėnesį baigėme paskutinę mūsų gatvės darbo stovyklą „Sveikas protas“, kurią vainikavo nuostabus oras ir įkvepianti programa! Lektorius Tadas vedė edukaciją apie gerumą, rūpinimąsi savimi ir kitais, sąmoningumą bei atjautą sau. Turėjome ir praktinį jogos užsiėmimą, žaidėme su metaforinėmis kortelėmis. Šeštadienį beveik visą dieną praleidome žygiuodami miške, aplankėme idėjų parką - bunkerį, skaniai pietavome, bendravome ir mokėmės vieni iš kitų. Vakarais lavinome kūrybinius gebėjimus, kurdami vaidmenis, dainuodami ir ieškodami savo talentų. Dalyvių nuomone ir vertinimu tai buvo ypatingas savaitgalis, kupinas naujų patirčių ir bendrumo jausmo.

Projekto „Sveikas protas“ metu įvyko keturios nepamirštamos stovyklos, kuriose dalyvavo net 70 jaunuolių. Kai kurie iš jų sudalyvavo daugiau nei 1 kartą, todėl bendras projekte dalyvavusių mažiau galimybių turinčių jaunų žmonių skaičius - 80.

Kiekvienoje stovykloje ypatingą dėmesį skyrėme patyriminiams žygiams – jų buvo net keturi. Šie žygiai ne tik stiprino bendrumo jausmą, pasitikėjimą vienas kitu ir gebėjimą veikti grupėje, bet ir ugdė susikaupimą, atidų klausymąsi, bendruomeniškumo pojūtį. Žygių metu jaunuoliai atliko įvairias praktines užduotis, kurios skatino jų kūrybingumą ir sprendimų priėmimo įgūdžius, gerino tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Tokios veiklos leido jauniems žmonėms sumažinti stresą, išmokti valdyti emocijas ir labiau susitelkti į save bei aplinkinius.

Kiekvienos stovyklos metu buvo organizuota po du seminarus, kuriuose dalyvavo 8 skirtingi lektoriai, o jų temų spektras buvo platus ir įvairus - nuo psichotropinių medžiagų vartojimo bei pasekmių, alkoholio vartojimo problematikos iki sąmoningumo ugdymo bei kaniterapijos – terapijos su šunimis. Jaunuoliai daug sužinojo apie emocinį intelektą, psichohigieną, fizinę sveikatą ir meilę sau. Viena svarbiausių diskusijų temų buvo apie tai, kaip įgyti drąsos tikėti savimi ir nepasiduoti kitų nuomonėms bei iššūkiams, su kuriais susiduriame technologijų amžiuje. Šios žinios padėjo jaunuoliams suvokti, kaip svarbu išlaikyti kritinį mąstymą ir neprarasti savo tapatybės informacijos pertekliaus pasaulyje.

Projekto metu organizuoti susitikimai su bendruomenėmis. Jie taip pat buvo itin svarbūs, siekiant suprasti bendruomenės narių pasaulėžiūrą ir kurti bendrą viziją. Diskusijose, kurios vyko šių susitikimų metu, aptarėme jaunimo problemas ir galimus jų sprendimo būdus, kartu kūrėme bendruomeninės veiklos galimybes, kurios padėtų jaunimui sėkmingai integruotis į visuomenę. Atsižvelgdami į jaunuolių poreikius ir bendruomenės tendencijas, lanksčiai reagavome į jų aktualijas ir pasiūlėme jiems reikalingas veiklas. Be to, susitikome su Panevėžio jaunimo reikalų koordinatore, kuri papasakojo apie įsidarbinimo galimybes bei įvairias savivaldybės teikiamas paslaugas jauniems žmonėms.

Stovyklų metu kūrėme aplinką, kurioje jauni žmonės galėjo laisvai atsiverti, bendrauti ir dalyvauti. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu ypatingą dėmesį skyrėme ryšio kūrimui su jaunimu, leidžiančiu laiką gatvėje. Siekėme didinti jų motyvaciją keistis, skatinti jų sąmoningumą, socialinius ir bendruosius įgūdžius. Kūrėme tvirtus, abipusiu pasitikėjimu grįstus santykius tarp jaunuolių ir darbuotojų bei tarp pačių stovyklų dalyvių. Tai padėjo kurti bendruomeniškumo jausmą, suteikti jaunimui naujas galimybes integruotis į savo socialinę aplinką.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu įvyko 30 individualių konsultacijų. Matydami labai didelį jų poreikį, ir toliau sėkmingai jas tęsiame Panevėžio atvirame jaunimo centre. Šių konsultacijų metu padedame jaunuoliams priimti svarbiausius gyvenimo sprendimus, suteikiame paramą sprendžiant problemas, padedame jiems kreiptis dėl reikalingų paslaugų arba nukreipiame į juos dominančius renginius. Džiaugiamės, kad šių konsultacijų dėka daugelis jaunuolių išmoko labiau pasitikėti savimi, ugdėsi savarankiškumą ir įgavo reikalingus įgūdžius savarankiškam gyvenimui.

Esame labai dėkingi visiems dalyvavusiems. Turėjome labai prasmingą ir nerealiai smagų laiką. Grįžome iš šių stovyklų kupini geros energijos, tolerancijos vieni kitiems, ramybės, naujų idėjų ir draugų!

Projektas finansuojamas jaunimo reikalų agentūros lėšomis.

#jaunimas#gatvesdarbas#stovykla#PAJC#sveikasprotas#gamta#žygis