Pilietinio pasipriešinimo stovykla -"Saugus bendrystėje“ stovykla.
PAJC žmonės ką tik grįžo iš dar vienos stovyklos Žaliojoje girioje. Iš pačios geriausios, ekstremaliausios ir 1000 procentų išpildytos kartu su nuostabiu Panevėžio jaunimu.
Bet apie viską nuo pradžių.
Liepos 30 – rugpjūčio 1 dieną buvo suplanuota intensyvi, jaunimui skirta stovykla pilietinio pasipriešinimo tema „Saugūs bendrystėje“, skirta 3 svarbioms jaunimo kompetencijos sustiprinti: 1) pilietiškumo, 2) pilietinio pasipriešinimo, 3) emocinės savireguliacijos ekstremaliu metu.
Su jaunuoliais 3 dienas praleidome sodyboje Žaliojoje girioje, kuri yra istoriškai reikšmingoje vietoje — čia vyko karo veiksmai pereitame amžiuje ir yra likę daug juos įrodančių artefaktų, kurie padėjo jaunuoliams patirti, kad istorinė realybė čia pat, kad ji tikra, kad mes negyvename nuo visko izoliuotame saugiame burbule, kad mūsų individualus bei valstybinis išlikimas saugumas priklauso nuo mūsų pačių.
Girioje buvo ką tik praūžusi audra, kurios padariniai iki šiol likviduojami, tad gyvai teko patirti išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis aplinkybes — mokytis užkurti laužą, taupyti vandenį, išgyventi be mobiliojo ryšio ir interneto, susitelkti bendrystei.
Stovyklos metu įvairiais aktyviais ir kūrybiniais metodais tyrinėjome pilietiškumo, nacionalinio suvereniteto koncepciją bei svarbą, pažindinomės su realiais mūsų krašto istoriniais krizių laikotarpio kontekstais, kalbėjome apie šiandieninę valstybinę situaciją, saugumą ir pavojus, modeliavome įvairius dienos X scenarijus, išlikimo galimybes ekstremaliose situacijose.
Labiausiai mokėmės darniai bendradarbiauti, likti bendrystėje, bendruomenės savireguliacijos, ribų ir taisyklių laikymosi.
Pilietinio pasipriešinimo metodika jaunimui buvo pristatyta pagal Lietuvos kariuomenės bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento parengtą metodinę medžiagą. Vyko simuliaciniai žaidimai gamtoje, 18 km žygis, buvo aplankytas tarybinių laikų slaptas bunkeris, kitos strateginės vietos. Aktyvią ir iš komforto zonos išvedančią veiklą lydėjo kūrybinės veiklos bei refleksijos. Tyrinėjome kiekvieno asmenines nuostatas pilietiškumo tema, vertybinį pagrindą, emocinį pasirengimą krizinėms ar ekstremalioms situacijoms.
Į stovyklos veiklas įsitraukė skautijos atstovai, mokymų lektorės iš Panevėžio apskr. Antano Smetonos šaulių 5-osios rinktinės, supažindinusios su išgyvenimo krepšio formavimu ir svarbią informacija apie elgesį, laikyseną ekstremaliomis aplinkybėmis, bei Panevėžio greitosios pagalbos paramedikai, išsamiai pravedę pirmosios pagalbos mokymus. AČIŪ JIEMS!
Po stovyklos išvados kelios:
• Mes labai mylim Lietuvą;
• Jei norime, galime viską;
• Kol žmogiškumas – vertybė, liksime saugūs bendrystėje;
• Panevėžio jaunimas puikus!
Projektą remia Panevėžio miesto savivaldybė.