Projektas skirtas įgalinti ir informuoti jaunuolius, kurie laiką praleidžia gatvėje. Jaunimui trūksta tikslios, tikros informacijos psichotropinių medžiagų tema. Jie dažnai nesupranta, kas yra fizinė ar psichologinė priklausomybė, abstinencija. Vedami smalsumo, paauglystės iššūkių ir noro patirti naujų pojūčių jaunimas ne tik išbando bei pradeda vartoti, bet labai greit įsitraukia į prekyba kvaišalais ir tampa organizuotų nusikaltimų grupuočių nariais. Todėl iškeliama svarba prevencinėms veikloms. Svarbu, kad jaunimas būtų ne tik narkotikų prevencijos pastangų gavėjais, bet ir aktyviais dalyviais, turinčius balsą. Kita svarbi projekto projekto dalis siekia spręsti pačių jaunuolių pažinimo, socialinių kompetencijų ugdymo problematikas. Stiprinti abipusės pagarbos principus, siekti lavinti kritišką mąstymą ir komandinio darbo svarbą. Projekto metu organizuojami seminarai skirti suteikti kokybiškos ir tikros informacijos narkotikų tematika, suteikiama galimybę būti išgirstiems. Planuojami patirtiniai žygiai, kurių metu jaunuoliai ugdo socialinius įgūdžius ir kompetencijas, patiria bendrumo svarbą ir komandinį darbą, turi galimybę susipažinti su Panevėžio JRK veiklomis ir galimybėmis.

Pirmoji gatvės darbo projekto organizuota jaunimo stovykla nutiko sodyboje "Žalioji". Tai buvo ne tik smagi, bet ir labai naudinga patirtis visiems dalyvavusiems.🤩

Stovyklos metu jaunuoliai turėjo galimybę dalyvauti dviejuose seminaruose priklausomybių tema. Šie seminarai suteikė svarbių žinių apie priklausomybių rūšių įvairovę ir padėjo suprasti, kaip galime geriau suprasti ir padėti sau ar kitiems, susiduriantiems su šia problema.

Labai džiaugiamės, kad į mūsų stovyklą atvyko Panevėžio miesto jaunimo reikalų koordinatorė, kuri papasakojo apie jaunimo įsidarbinimo galimybes Panevėžio mieste, atsakė į jaunuoliams aktualius klausimus.

Vienas iš didžiausių stovyklos išbandymų buvo 18 kilometrų žygis miške. Pavasario grynas oras, leido mums pasimėgauti gamtos grožiu, išbandyti savo ištvermę, geriau pažinti vienas kitą. Žygio metu jaunuoliai turėjo individualias užduotis ir vaidmenis, kurių metu turėjo galimybę pasimatuoti įvairius gebėjimus.🥾🍃

Stovykloje vyko neįtikėtinas talentų šou, kurio metu mūsų jaunieji talentai nustebino mus įvairiais savo gebėjimais - nuo muzikinių pasirodymų iki šokio ir poezijos. Nuostabu matyti, kaip jaunimas drąsiai dalinosi savo talentais su visais.👏🥳

Negalime pamiršti, kad veiklų ir jaunuolių energijos tikrai netrūko. Ačiū visiems dalyvavusiems už įstraukimą, aktyvų dalyvavimą, smagiai praleistą laiką. Kita stovykla planuojama gegužės 17-19 dienomis, todėl kviečiame nepamiršti registruotis.✅🤩

Stovykla finansuojama Jaunimo reikalų agentūros lėšomis.

#jaunimoStovykla#ŽaliojiSodyba#Patarimai#Įkvėpimas#gatvėsdarbas#jaunimas

Gegužės 17 -19 dienas leidome prasmingai – įvyko antroji projekto „Sveikas protas“ savaitgalio stovykla. 

 Žaidėme, mokėmės, naktinėjome, maudėmės, atskleidėme savo talentus. Ugdėme praktinius įgūdžius gamindami Sakartvelietišką plovą, ilgo žygio metu puoselėjome emocinę ir fizinę sveikatą, bandėme susidraugauti su uodais, taip pat išbandėme, lavinome savo ištvermę, ribas ir gebėjimą dirbti komandoje. Pažinome vieni kitus, palaikėme, susiradome naujų draugų bei bendraminčių!

Pirmąją stovyklos dieną, Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Simona Niedvarė pristatė jaunimo galimybes Panevėžyje. Jaunuoliai buvo supažindinti su Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa.

Antros dienos metu, už naujas žinias ir įdomią paskaitą apie priklausomybių prevenciją dėkojame priklausomybių konsultantei Ritai. Taip pat už įrankius kaip gerinti savo emocinę sveikatą ačiū vidinės gerovės namams, neuroedukatorei Rėdai.

Smagu, kad turėjome dar vieną efektyvią ir talentingą jaunuolių grupę stovykloje! Iki kitų kartų!🤩☀️❤️

Projektas finansuojamas Jaunimo reikalų agentūros lėšomis.

#sveikasprotas#gatvesdarbas#jaunimostovykla#prevencija#jaunimas#jaunimoreikalųagentūra